Mucize gerçek oldu! SMA değil, Kaan Efe kazandı

SMA Tip 1 hastası Kaan Efe’nin tedavisi için gereken para 330 gün sonra tamamlandı. Mucize gerçek oldu Kaan Efe bebek tedavi için Almanya yolcusu...

ÖZELHABER 29.12.2022, 11:25 01.01.2023, 13:37
Mucize gerçek oldu! SMA değil, Kaan Efe kazandı

SMA Tip 1 hastası Kaan Efe Şanal için başlatılan bağış kampanyası mutlu sonla bitti.

Bergama’da yaşayan Barış ve Mehtap Şanal çiftinin 19 aylık bebekleri Kaan Efe için henüz 6 aylıkken Spinal müsküler atrofi (SMA) Tip 1 teşhisi konuldu. Ailenin tek şansı olan zolgensma tedavisi için gereken tutarın 1.8 milyon doları bulduğu öğrenildi.

KAAN EFE İÇİN HERKES EL ELE VERDİ

Büyük üzüntü yaşayan aile, dostlarının da yardımıyla kampanya başlattı. “Kaan Efe’ye destek ol” başlığı ve Valilik onayı ile başlatılan kampanyaya 7’den 70’e herkes sahip çıktı. Bölgede aktif rol oynayan siyasetçiler, siyasi parti temsilcileri, belediye başkanları, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşları ve sanatçılar da kampanyaya katıldı. Başta Bergama olmak üzere Kınık, Dikili, Ayvalık ve Aliağa gibi birçok ilçede stantlar kuruldu, konserler verildi. Birçok etkinliğin geliri Kaan Efe’nin mücadelesine aktarıldı. Adına şarkı yapıldı, klip çekildi. Birçok yerde 'Kaan Efe Gönüllüleri' oluşturuldu.


 

MUCİZE KINIK'TA TAMAMLANDI

Kaan Efe bebeğin tedavisi için gereken paranın masrafları da dahil tamamı ise 330 gün sonra Kınık'ta tamamlandı. "SMA'ı çocuklar yardım bekliyor 1 Euro 1 İnsan Platformu" tarafından canlı yayın düzenlendi. Canlı yayına 'Kaan Efe Kınık Gönüllüleri' adına Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer katıldı. Düzenlenen canlı yayın ise mutlu son ile tamamlandı.

ANNE BABA'NIN MUTLULUK GÖZ YAŞLARI

Kaan Efe Şanal'ın tedavisi için gerekli olan tedavi masraflarının tamamının toplandığı canlı yayında mutluluk gözyaşları sel oldu. Özellikle anne Mehtap Şanal ve baba Barış Şanal'ın heyecanı görülmeye değerdi.

Gözyaşlarını tutamayan Mehtap Şanal "Bugünü bekliyorduk. İnşallah mucizeleri gerçeklestirmiş olduk. Bir an önce de iyileşecek. Çok mutluyum. Çocugumun bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyorum. Rabbim bütün bebeklerimize nasip etsin. Doktorlar en fazla 6 ay yaşar dedi. Ama çok şükür benim çocuğum başardı 19 aylık oldu" dedi. Baba Barış Şanal ise kampanyaya destek olan bağışta bulunan herkese teşekkür etti.

Destek olan herkese teşekkür eden aile mutluluklarını sosyal medyadan bebekleri Kaan Efe adına; "Veee %100 oldum. SMA ile olan mücadelem tam 330 gün sonra bitti. SMA değil ben kazandım" sözleriyle duyurdu.

KAAN EFE BEBEK TEDAVİ İÇİN ALMANYA YOLCUSU

Tedavi için gerekli miktarın tamamlanması ile birlikte 9 ay önce başlayan "Kaan Efe'ye Nefes Ol" kampanyası böylelikle sona erdi. Kaan Efe Bebek önümüzdeki günlerde tedavi olmak için ailesiyle birlikte Almanya'ya gidecek.

Bağış Kampanyasında yüzdelik hesabından arta kalan para ise, İzmir Valiliği onayı ile belirlenecek başka bir SMA'lı bebeğin kampanyasına aktarılacak.

KINIK HALKI SEFERBER OLDU

Tedavinin kalan miktarının tamamlanması için bağış toplayan ve canlı yayınlar ile yardım kampanyasına destek olan Kınık Kaan Efe Gönüllülerini; hayırseverler ve iş adamları kampanyanın başından bu yana aileyi hiç yalnız bırakmadı. Kınık Kaan Efe Gönüllüleri başta olmak üzere Kınık esnafı, iş adamları ve çok sayıda hayırseverler Kaan Efe bebeğin tedavisi için gerekli olan paranın kalan kısmının toplanması için adeta seferberlik başlattı. 

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, "Kaan Efe kazandı. Biz Kınık'ta tüm gönüllüler adına hep birlikte inandık. Tüm Kınıklılar adına ve doktor abisi olarak da tedavisinde de her zaman yanındayız. İnşallah sağlık ve sıhhat temenni ediyorum" dedi.

KAAN EFE İÇİN ÖZEL ŞARKI

9 aydır devam eden bağış kampanyası kapsamında geçtiğimiz günlerde Kınık Kaan Efe Gönüllülerinden Sanatçı Fırat Tanır, SMA Tip 1 Hastası Kaan Efe Şanal ve hastalıktan muzdarip olan çocuklara dikkat çekmek amacıyla özel bir şarkıya imza atmış, 18 aylık İzmirli Kaan Efe’nin tedavi masraflarına katkıda bulunup yardımları hızlandırmayı hedefleyen şarkıya bir de klip çekilmişti. Söz, müzik ve klibin çekimi için hiçbir ücret alınmadan hazırlanan şarkı, 2 Aralık’ta Circle Music ve Sony Music Türkiye desteğiyle yayınlanmıştı.

Kampanyaya şu ana kadar Kınık Kaan Efe Gönüllüleri’nin yanı sıra Hadise, Gülşen, İlyas Salman, Alişan, Aşkın Nur Yengi, Bülent Ersoy, Zerrin Özer, Işın Karaca, Niyazi Koyuncu, Müfitcan Saçıntı, Bedirhan Gökçe, Ece Erken, Buse Varol, Eylül Su Sapan, Fırat Çelik, Bahadır Tatlıöz, Koray Avcı, İsmail Türüt, Turgay Başyayla, Elif Avcı, Ece Seçkin gibi pek çok sanatçı, Oyuncu ve Sunucu Hakan Ural, Haber Spikeri Şebnem Sunar Küçük, Sunucu ve Haber Spikeri Hilal Özdemir gibi çok sayıda ünlü isim paylaşımları ile destek oldu. Sanatçıların dışında Kınık Gönüllüleri ve Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer de Kaan Efe klibine ve kampanyaya büyük destek verdi.

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@