14.03.2023, 11:05

KIZILAY

Bir dönem Galatasaray’ın başarılarıyla gündemdeydik Avrupa kıtasında.

Bugünlerde de Kızılay ile. Ne Avrupa’sı, dünya basınındayız.

Cumhuriyet yazarı Murat Ağırel’in başarılı gazeteciliğiyle öğrendik her şeyi. Ardından da dünya…

Depremin üçüncü gününde Kızılay’ın AHBAP’a 46 milyon lira karşılığında çadır satması ortaya çıkınca gözler her gün Kızılay’a çevrildi ister istemez…

Almanya’da "Türk Kızılay, depremzedeler için yardım kuruluşuna çadır sattı" şeklinde haber çıkınca, arkasından da ABD merkezli Bloomberg kullandı bu haberi.

Fransa merkezli AFP de haberi "Türk Kızılay, 2 bin 50 çadırı bağışlamak yerine AHBAP adlı yardım kuruluşuna 2,4 milyon dolara sattı" olarak kullanınca dünyanın dört bir köşesi Kızılay’ımızı tanımış oldu.

11 Haziran 1868’de 'Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti' adıyla kurulan bu derneğe Kızılay adını 1935 yılında Mustafa Kemal Atatürk vermişti.

Yıllar öncesinin yardım kuruluşu şimdi ticarethane oldu.

AHBAP’a konserve barbunya ve fasulye satan da bu Kızılay!

Daha başka… Elindeki stokları ve gönderilecek yardımları da cemaat, dernek ve tarikatlara kullandırmış. Kendisine gönderilen ikinci el eşyaları bile satmış.

Kızılay Başkanı, anlaşılıyor ki siyasete teşne biri. Sayın başkan utanıp sıkılıp istifa edip de siyasete soyunsa sizce hangi partiden milletvekili adayı olur?

Eminim, "Birliğimize ve beraberliğimize, kardeşliğimize sıkı sıkıya sahip çıkalım. Dalkavuklara asla kulak asmayın. Bir taraftan AFAD’a saldıran, bir taraftan Kızılayımıza saldıran, birçok STK’lerimize saldıran bu dalkavuklara asla kulak asmayın" diye konuşan Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Kerem Kınık’ı AKP Milletvekilliğiyle ödüllendirecektir gösterdiği performans(!) nedeniyle.

Kızılay başkanı kadar adımızı dünyaya duyuran başka hangi kurum var ki!?

Daha başkaları da oldu adımızı dünyaya duyuran…

Meksika merkezli 'Topos Azteca Uluslararası Arama Kurtarma Tugayı'

Grubun başına öyle işler gelmiş ki, burada yazmaya utanıyorum. Ne var ki kurtarma tugayının ağzına fermuar çekemedi kimse. Onlar da başlarına gelenleri anlattılar. Dünyaya ikinci kez rezil olduk. Ölümle tehdit edildikleri yetmiyormuş gibi, uykularındayken eşyaları çalınmış.

Birileri size yardım etmek için canla başla çalışıyor, siz ise onların yanında getirdikleri malzemelerini ve paralarını çalıyorsunuz.

Gel de Eski Türkiye’yi arama!

Eski Türkiye’de ayıplanıyordu böylesi işler.

Sevgili müteahhitlerimizin yaptıkları binalar bir bir çökerken Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesi sınırlarında bulunan Alman Köprüsü (Göksu Viyadüğü) ise depremden hiç zarar görmüyor. 94 yıldır ayakta…

Beşiktaşlı taraftarlar "Hükümet İstifa" diye slogan atmış.

Ya ne deselerdi?

Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@