En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Bergama Çılgınlar Orkestrası Konseri - 2017

Müzik 13.04.2020, 20:17

Bergama Çılgınlar Orkestrası Konseri - 2017

Ömer Harputlu (Solist), Macit Gönlügür (Solo Gitar), Atilla Küçükoğlu (Vokal), Erol Canlı (Org), Muhsin Kıratlı (Saksafon, Flüt), Bülent Şahin (Ritim Gitar) ve Onur Yaman (Davul), Tuna Erden (Bas Gitar)

48 ARADAN SONRA SAHNEDE

48 yıl aradan sonra 2017 yılında Bergama Kültür Merkezi BerKM'de tekrar sahne alan 1960'ların efsane Türk Pop ve Rock grubu Çılgınlar Orkestrası, nostalji rüzgarı estirmişti.

Bergama kültür Merkezi'ndeki (BerKM) konserde, orgda Erol Canlı, vokalde Atilla Küçükoğlu, saksafon ve flütte Muhsin Kıratlı, ritim gitarda Bülent Şahin, solo gitarda Macit Gönlügür ve solist Ömer Harputlu ile gruba yitirilenlerin yerine sonradan dahil edilen davulda Onur Yaman ve basgitarda Tuna Erden yer aldı.

Konserin sunumu ise öğretmen Mehmet Osman Çetiner tarafından yapıldı.

Şimdilerde 60-70 yaş aralığında olan Bergama'nın efsane grubu üyelerinin konser biletleri bir hafta öncesinden tükendi. Konserde zor şartlarda ve imkansızlıklarla dolu bir dönemde ortaya çıkan Çılgınlar Orkestrası elemanlarının müziğe olan tutkuları kısa bir film ile anlatıldı. Cem Karaca ve Barış Manço başta olmak üzere Türk pop ve rock müziğinin birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği konser izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Grubun yitirilen üyelerinin unutulmadığı ve fotoğrafları ile sahnedeki yerini aldığı konserde zaman zaman duygu dolu anlar yaşandı.

Grubun gitaristi 65 yaşındaki Macit Gönlügür, anılarını ve tekrardan bir araya gelme hikayelerini anlattı. Gönlügür, grubun dönemin belediye başkanı Başkanı Mehmet Gönenç'in ricası üzerine tekrar bir araya geldiğini belirtip, "Tabii ki ilk başta çok şaşırdım. Sonra solistimiz Ömer Harputlu'yu aradım ve durumu anlattım. 'Dalga geçme, ben 45 yıldır ıslık bile çalmadım' dedi. Ben ve Bülent elimize gitar almayalı çok zaman olmuştu. Doktor, Muhsin'e nefesli çalgılar çalmayı yasaklamıştı. Ama bir baktık ki konuşurken provalara başlamışız ve bugün bu sahnede sizlerin karşısındayız. Çılgınlar, insanlarımıza istediklerinde neleri yapabileceklerini anlatan önemli bir 'hayata geri dönüş' projesi. Ve biz 26 Aralık konserimizde sadece müzik yapmadık, güzele varmak için neler yapıldığının hikayesini de anlattık herkese" sözlerine yer vermişti.

Günümüzde Bergama’da müzik yapan Ahenk Orkestrası’nın ve Armoni Orkestrası’nın üyelerinden çiçekler alan Çılgınlar, gecenin sonunda coşkulu alkışlarla sahneden ayrılırlarken Bergama’ya tarihi bir akşam yaşatmış oldular.

DHA - 2017

Yorumlar (1)
Nezihe kösten 4 yıl önce
Harka bir konser yeni izledim çılgınlar orkertrası 1971
De dikilide bizim düğünümüzü çalmışlardı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@