Bergama'da tiyatro şöleni!

İzmir Tiyatro Festivali devam ediyor. 17 Mayıs’a kadar sürecek festival kapsamında Bergamalı tiyatroseverler iki oyun daha izleyebilecek.

TİYATRO 06.05.2022, 14:01 06.05.2022, 16:31
Bergama'da tiyatro şöleni!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Hülya-Özdemir Nutku Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali devam ediyor. 17 Mayıs’a kadar sürecek festival kapsamında Bergamalı tiyatroseverler iki oyun daha izleyebilecek.

Türkiye’nin en eski ve en köklü tiyatro organizasyonlarından biri olan İzmir Tiyatro Günleri, bu yıl 40’ncı kez düzenleniyor. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü itibariyle başlayan ve 17 Mayıs’a kadar devam edecek olan ve Hülya- Özdemir Nutku Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali ismini alan etkinlik 40’ncı yılında 40 ekibe ev sahipliği yapıyor.

BERGAMA TİYATRO FESTİVALİ - BerKM

9 MAYIS PAZARTESİ

Teatr Niebopieklo

Oyun adı/Name: Ludzie Mowia

Yazan/Writer: Andrzej Stroz

Yöneten/Director: Andrzej Stroz

Kategori-Yaş/Category-Age: Yetişkin/Adult (+13)

Oyuncular/ Cast: Andrzej Stroz, Arleta Szatkowska, Michal Zdeb

Oyun Hakkında:

Niebopieklo'nun performanslarının konuları temel soruya odaklanır:

Kötülük nereden geliyor? Niebopieklo mevcut medyadan etkilenmekten kaçınıyor, önemli ve karmaşık sorunları gündeme getirmeye çalışıyor. Özellikle erkek egemen anlayışın güçsüz olarak gördüğü her şeye karşı istismarı temalı fiziksel performans. Oyun bir kompoziyon üzerine kuruludur.


 

12 MAYIS PERŞEMBE

KomediaTürk

Oyun adı/Name: Travis Pine - Halktan Biri

Yazan/Writer: Sam Bobrick

Yöneten/Director: Bahtiyar Engin

Kategori-Yaş/Category-Age: Yetişkin/Adult (+13)

Oyuncular/Cast: Levent Ülgen, Galip Erdal

Oyun Hakkında:

"Bazen herkesi kandırabilirsiniz, bazı insanları her zaman kandırabilirsiniz ama herkesi her zaman kandıramazsınız." Amerika Birleşik Devletleri Başkanları ve uzantılarını, onların son derece keyfi ve pek de zekice olmayan uygulamalarının Amerika'da ve dünyada insanlığa verdiği ağır hasarları sert bir dille eleştiren oyunu, Ronald Trumph seçildikten sonra revize eden Sam Bobrick, şöyle bir not düşmüş metnin ilk sayfasına; Bu oyunu George W. Bush/Dick Cheney'nin yönetimde olduğu, ülkenin gidişatından pek memnun olmadığım dönemde yazdım. Oyunu güncelledim. Ne yazık ki tarih kendini tekrar ediyor gibi görünüyor, sadece daha kötü... Hangisi daha zor? Yel değirmenlerine karşı savaşan son şovalyelerden biri olmak mı? Yoksa onları bu hayalperestlikten vazgeçirip, o ilkel değirmenleri sonsuza dek korumakla görevli ajanlardan biri olmak mı?

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@