Bergama'ya, Büyükşehirden yeni tesis! Bakırçay Havzası'ndaki üreticiye dev destek!

Bakırçay Havzası’nda yer alan üreticilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın talebi doğrultusunda tarımsal ürünleri işleme, kurutma, paketleme ve depolama tesisi yapımı için planlarını tamamlayarak meclis üyelerinin onayına sundu.

TARIM HAYVANCILIK 09.08.2022, 17:23 24.08.2022, 14:08
Bergama'ya, Büyükşehirden yeni tesis! Bakırçay Havzası'ndaki üreticiye dev destek!

Üreticiyi desteklemek için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bergama’da kritik bir hamle daha yapmaya hazırlanıyor.

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın çalışmaları doğrultusunda Bergama İlçesi sınırları içerisinde yer alan Kadıköy Mahallesi’nde Bakırçay Havzası’nın ihtiyaçları doğrultusunda iki parselde tarımsal ürünleri işleme, kurutma, paketleme ve depolama tesisi yapma kararı alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, alanın “Belediye Hizmet Alanı” olarak belirlenmesi amacıyla başlattığı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı önerilerini tamamladı.

Egedesonsöz'den Oktay Güçtekin'in haberine göre; İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın talebi doğrultusunda tarımsal ürünleri işleme, kurutma, paketleme ve depolama tesisi yapımı için planlarını tamamlayarak meclis üyelerinin onayına sundu.

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@