Mehmet Gönenç; "BERTO, bölge halkının talebine ses oldu"

CHP’den İzmir 2.Bölge Miletvekili Aday Adayı olan Bergama’nın önceki dönem Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama Ticaret Odası’nı (BERTO) ziyaret etti.

SİYASET 06.04.2023, 09:42 06.04.2023, 14:23
Mehmet Gönenç; "BERTO, bölge halkının talebine ses oldu"

Bergama Ticaret Odası Başkanı Lütfi Kolat, Meclis Başkanı Tahir Erdoğan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Melih Çağdaş, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Paksoy ve Genel Sekreter Gülay Koç, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Aday Adayı Mehmet Gönenç'i ağırladı.

Bergama’da 2009-2019 yılları arasında belediye başkanlığı da yapan, deneyimli siyasetçi Mehmet Gönenç, 14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimler için Bakırçay’dan yerel bir temsilcinin TBMM’de olmasının çok önemli olduğunu belirtti.

Gönenç; "Bakırçay Bölgesi, coğrafi olarak neredeyse İzmir'in %40'ı kadar büyük bir alana sahip olsa da ne yazık ki uzun yıllardır bölgemiz Milletvekili düzeyinde temsil edilmiyor. Bölgede yaşanan gelişmeleri hep birlikte görüyoruz. Tüm bunlar olurken bu bölgeden çıkacak Milletvekili, bu gelişmeleri hızlandırabilir ve sorunlara daha hızlı bir şekilde çözüm bulabilir" dedi.

BÖLGEDE GÜÇLÜ BİR TALEP VAR

Geçtiğimiz günlerde Bergama, Aliağa ve Menemen Ticaret Odaları’nın, bölgedeki esnaf odaları ile birlikte imza altına aldıkları “Bakırçay’dan Milletvekili Talep Bildirisi”ni hatırlatan Gönenç; “Bu bölgemiz için çok değerli bir çalışma oldu. Daha önce Bakırçay’da böyle güçlü bir istekte bulunulmamıştı. Öncelikle Bergama Ticaret Odası’nın tüm yöneticilerini böyle bir işe öncülük yapmasından dolayı tebrik ediyorum. Halkımızın bu yöndeki güçlü isteğine ses olundu. Çünkü Bakırçay’da insanların tanıdığı, iletişim kurabileceği deneyimli birine ihtiyaç var. Başı sıkıştığında, dara düştüğünde bir telefon kadar yakın birisinin bölgeyi temsil etmesi konusunda ortak bir irade var

“Bakırçay’ın sosyolojisini bilen, atıl kalmış projelerini takip edecek, tarımın, hayvancılığın, turizmin daha üst seviyeye taşınmasına aracılık edecek birine ihtiyaç var. Benim böyle bir dönemde, kendi bölgem için görev almak, sorumluluk üstlenmek, motivasyonumu artırıyor. Siyasette deneyimli sayılabilecek bir noktadayım. Belediye başkanlığı deneyimi süresinde bölgeyle kurduğum ilişkiler ve tecrübenin, vekillikte, parlamentoda katkısı olacağını düşünüyorum” dedi.

UMUYORUZ Kİ BÖLGEDEN YÜKSELEN BU SESE KULAK VERİLİR

Gerçekleşen ziyarette konuşan BERTO Başkanı Kolat; "Bergama, Aliağa, Menemen Ticaret Odaları ve Oda Başkanları ile imzalayıp kamuoyu ile paylaştığımız bildiride de belirttiğimiz gibi; hızlanan yatırımlar ile yakın gelecekte daha fazla dikkatleri üzerine çekecek olan bölgemizin Ankara'da Milletvekili düzeyinde temsil edilmesi büyük önem taşıyor. Umuyoruz ki siyasi partiler bölgeden yükselen bu sese kulak verirler" diyerek ziyareti için Gönenç'e teşekkür etti.

ODALAR TEMSİL İSTEKLERİNİ İMZA ALTINA ALMIŞTI

Bakırçay’daki tüm odalar, vekil talebinde birlik olmuş, imza altına alınan "Milletvekili Talep Bildirisi" Ankara’da bulunan siyasi partilerin genel merkezlerine iletilmişti.


 

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@