Canbaz; "Tarihi Bergama Kermesi'ne sahip çıkamadınız!"

CHP Bergama İlçe Örgütü 85’incisi 13-14 Eylül tarihlerinde düzenlen ‘Uluslararası Bergama Festivali’ hakkında AKP’li belediyeye sert eleştiriler yöneltti. İlçe Başkanı Canbaz halkın ve esnafın düzenlenen kermesten haberinin dahi olmadığını söyledi.

SİYASET 01.10.2021, 10:18 28.10.2021, 03:21
Canbaz; "Tarihi Bergama Kermesi'ne sahip çıkamadınız!"

CHP Bergama İlçe Başkanı Mehmet Ecevit Canbaz, Bergama'nın AKP'li yönetimi tarafından düzenlenen Türkiye'nin ilk yerel festivali olan ve 85’incisi 13-14 Eylül tarihlerinde düzenlen ‘Uluslararası Bergama Festivali’ hakkında AKP’li belediyeye sert eleştiriler yöneltti. İlçe Başkanı Canbaz halkın ve esnafın düzenlenen kermesten haberinin dahi olmadığını söyledi.

Canbaz, "Halkımıza bir Kermes coşkusunu bile çok gören AKP'li Belediye Başkanı ve yönetimi hali hazırdaki Kermesi bile hakettiği biçimde düzenleyemezken 'Zeytin Festivali' yapma hayaline kapılmıştır" açıklamasını yaptı.

"Kermes bu yıl düzenlendi mi?"

Mehmet Ecevit Canbaz’ın açıklaması; "Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK 'ün direktifleriyle başlatılan ve kesintisiz bugünlere kadar düzenlenen Uluslararası Bergama Kermesi bu sene de düzenlendi! Halkın, esnafın "Sahi kermes oldu mu?" diye birbirine sorduğu bugünlerde biz de soruyoruz; Her yıl binlerce yerli ve yabanci turistin geldiği, Bergama'nın tarihi, doğal, kültürel değerlerinin öne çıkarılarak tanıtıldığı, tiyatroları, konserleri, Kozak günleri, benzersiz etkinlikleriyle göz dolduran, Bergamalı için ayrı bir yeri olan, ekonomik hayatı canlandıran Kermes bu yıl düzenlendi mi?"

"Halkın bilgisi oldu mu? Esnafın haberi var mı?"

"Komşu ilçemiz Dikili düzenlediği festival ile onbinleri ağırlarken, dolu dolu program içerikleriyle Bergama'lı da bu sene maalesef Kermes coşkusunu Dikili'deki festivale giderek yaşayabilmiştir. Esnafın düzenlenen Kermes'ten haberi bile olmamıştır. Çünkü günlük alışverişlerde esnafımız fark hissedememiştir. Halkımıza bir Kermes coşkusunu bile çok gören AKP'li Belediye Başkan ve yönetimi hali hazırdaki Kermesi bile hakettiği biçimde düzenleyemezken 'Zeytin Festivali' yapma hayaline kapılmıştır. Hayal kurmaya ara verildiğinde; Ankara ziyaretlerinden yolu Bergama'ya düşmüş ise; sanki Bergama Belediyesi imkanlarıyla tamamlanmış ve halka bedelsiz sunulmuşcasına TOKİ konutlarında poz verilmektedir"

"Meydanı işlevsizleştrdiler, Çamlıpark'ı bitiremediler"

"Cumhuriyet Meydanı'nın işlevsiz hale getirilmesinde büyük katkısı olan Belediye binasının terk edilmesi olayı ve sonrasındaki binanın durumu sokaktaki herkesin merak ettiği önemli bir ayrıntıdır. Zira hizmetsizlik dönemi diye adlandırdığı CHP'li geçmiş dönem belediye başkan ve yönetiminin Bergama'ya kazandırdığı Hasta Konuk Evi'nde belediye yönetilmekte, yine CHP'li geçmiş dönem belediye başkan ve yönetiminin Bergama'ya kazandırdığı BerKM'de ise meclis toplantıları gerçekleştirilmektedir. Geçen süre zarfında Merkezi hükümete yakınlık ile övündük, hizmetsizlik ile dövündük, fakat hala Bergama Belediyesi imkanlarıyla büyük çoğunluğu bitirilen bir Çamlıpark'ımızı bile bitiremedik"

"Köylünün tarlasını satıyorlar"

"Merkezi hükümete yakınız, bu yakınlık sayesinde Kadim şehrimiz Bergama'ya daha çok hizmet yapılacak diye yola çıkıp, maalesef köylünün tarlasını satarak ancak hizmet yapabiliriz diyen bir yerel yönetimle karşı karşıyayız. Köylünün ata mirası tarlaları satmayın diyen muhalefetin bu isteği de hukuksuz bulunup satma ısrarında devam eden AKP'li belediyenin yönetiminde yolun sonu da Bergama halkının ilk yerel seçimlerde vereceği cevapla görünecektir. Göreve geldiğinden bu yana hizmet! adına nereye dokunsa bir vatandaş mağduriyeti yaşandı ve sözde hizmet diye çıkılan yolda memnun olan vatandaşa bir türlü rastlanılamadı"

"İlçe merkezimizdeki yollardaki bitmek bilmez doğalgaz çalışmaları, çalışmalardan kaynaklanan kapatılmayan bozukluklar, oluşan toz ile birlikte esnafın isyerine malına zarar verilmesi, tozların insan sağlığını olumsuz etkilemesi gibi artan eksilmeyen bir sürü sorunla her gün Bergama'da hep birlikte yasamaya devam ediyoruz"

"Vatandaşın tenceresi kaynamıyor"

"Sayın başkan hadi muhalefete kulağını kapatıyorsun da, Bergama Belediyesi'nin sosyal paylaşım hesaplarında sözde hizmet paylaşımlarının altındaki vatandaşların yorumlarını da mı okumuyorsunuz? Eminiz ki bu açıklamamız arkasından paylaşımlar ya kaldırılır ya da güzel yorumlar eklenerek çoğaltılır! Doğalgaz çalışmalarıyla övünsek te ülkemizde olduğu gibi Bergama'da da vatandaşın tenceresi kaynayamıyor, pazarda filesi dolamıyor. Hayat pahalılığı aldı başını gidiyor. Kaldı ki vatandaş artan faturalarla doğalgaz kullanabilsin, faturasını ödeyebilsin.

"Bergama'nın her yeri şantiye"

"Çevre yolunun bir türlü bitirilememesi normalleşmeyle birlikte okulların açılmasıyla hesaplanmayan yol yapımları, artan trafiğin çözümsüz kalması, çevre yolunun bir türlü bitirilememesi, ayrıca tır geçişleriyle Bodrum üstünün günden güne zarar görmesi de vatandaşlarımızın Bergama'da şikayet ettikleri önemli konular arasındadır. Bergama'nın her yerinin şantiye gibi olmasıyla övünen belediye başkanımız görev süresinin bitiminde de korkarız ki Bergama'yı halkımızın tercihiyle Cumhuriyet Halk Partisi yönetimine 'Şantiye' halinde devredecektir"

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@