Oscar 2021 kazananları belli oldu..

'Nomadland' filmi, 'Oscar Ödülleri' olarak da bilinen 93. Akademi Ödülleri Töreni'nde en iyi film ödülüne layık görüldü.

SİNEMA 26.04.2021, 10:36 27.04.2021, 10:51
Oscar 2021 kazananları belli oldu..

Oscar Ödülleri olarak da bilinen ve sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden olan 93. Akademi Ödülleri sahiplerini buldu.

Salgına rağmen, test ve sosyal mesafe önlemleri alınarak yüz yüze yapılan 93. Oscar Ödülleri töreni, Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosu ve Union Garı'nda gerçekleşti.

Bu yıl 93. kez sahiplerini bulan Akademi Ödülleri'nde 6 dalda aday olan Nomadland En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu ödülleri olmak üzere toplam 3 Oscar kazandı.

Frances McDormand, En İyi Kadın Oyuncu seçilirken, The Father filmindeki performansıyla Anthony Hopkins En İyi Erkek Oyuncu seçildi.

Daha önce "Oscar çok beyaz" protestolarına sahne olan Akademi'nin bu yıl, eleştirilere yanıt olarak kazananlarda çeşitliliğe önem vermesi öne çıktı.

Foto: Nomodland - Frances McDormand

En İyi Film

  • Nomadland - Kazandı
  • Minari
  • Promising Young Woman
  • The Trial of the Chicago 7
  • Mank
  • The Father
  • Judas and the Black Messiah
  • Sound of Metal

En İyi Yönetmen

  • Chloé Zhao (Nomadland) - Kazandı
  • David Fincher (Mank)
  • Emerald Fennell (Promising Young Woman)
  • Lee Isaac Chung (Minari)
  • Thomas Vinterberg (Another Round)

En İyi Kadın Oyuncu

  • Viola Davis (Ma Rainey's Black Bottom)
  • Frances McDormand (Nomadland) - Kazandı
  • Carey Mulligan (Promising Young Woman)
  • Andra Day (The United States vs Billie Holiday)
  • Vanessa Kirby (Pieces of a Woman)

Foto: The Father - Anthony Hopkins

En İyi Erkek Oyuncu

  • Chadwick Boseman (Ma Rainey's Black Bottom)
  • Anthony Hopkins (The Father) - Kazandı
  • Riz Ahmed (Sound of Metal)
  • Steven Yeun (Minari)
  • Gary Oldman (Mank)

Foto: Youn Yuh-Jung - Minari

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Olivia Colman (The Father)
  • Maria Bakalova (Borat Subsequent Moviefilm)
  • Youn Yuh-Jung (Minari) - Kazandı
  • Amanda Seyfried (Mank)
  • Glenn Close (Hillbilly Elegy)

Foto: Daniel Kaluuya - Judas and the Black Messiah

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Sacha Baron Cohen (The Trial of the Chicago 7)
  • Leslie Odom Jr. (One Night in Miami)
  • Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah) - Kazandı
  • Paul Raci (Sound of Metal)
  • LaKeith Stanfield (Judas and the Black Messiah)

Foto: Sound of Metal (Riz Ahmed)

En İyi Kurgu

  • The Father
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal - Kazandı
  • The Trial of the Chicago 7

Foto: Promising Young Woman (Carey Mulligan)

En İyi Özgün Senaryo

  • Judas and the Black Messiah
  • Minari
  • Promising Young Woman - Kazandı
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

En İyi Uyarlama Senaryo

  • Borat Subsequent Moviefilm
  • The Father - Kazandı
  • Nomadland
  • One Night in Miami
  • The White Tiger

Foto: Mank

En İyi Sinematografi

  • Judas and the Black Messiah
  • Mank - Kazandı
  • News of the World
  • Nomadland
  • The Trial of the Chicago 7

Foto: Soul

En İyi Animasyon

  • Over the Moon
  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
  • Onward
  • Soul - Kazandı
  • Wolfwalkers

Foto: My Octopus Teacher

En İyi Belgesel

  • Collective
  • Crip Camp
  • The Mole Agent
  • My Octopus Teacher - Kazandı
  • Time

En İyi Uluslararası Film

  • Another Round (Denmark) - Kazandı
  • Collective (Romania)
  • Better Days (Hong Kong)
  • The Man Who Sold His Skin (Tunisia)
  • Quo Vadis, Aida? (Bosnia and Herzegovina)

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

  • The Father
  • Ma Rainey's Black Bottom
  • Mank - Kazandı
  • News of the World
  • Tenet

En İyi Kostüm Tasarımı

  • Emma
  • Ma Rainey's Black Bottom - Kazandı
  • Mank
  • Mulan
  • Pinocchio

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

  • Emma
  • Hillbilly Elegy
  • Ma Rainey's Black Bottom - Kazandı
  • Mank
  • Pinocchio

En İyi Görsel Efekt

  • Love and Monsters
  • Midnight Sky
  • Mulan
  • Tenet - Kazandı
  • The One and Only Ivan

En İyi Ses

  • Greyhound
  • Mank
  • News of the World
  • Soul
  • Sound of Metal - Kazandı

En İyi Özgün Müzik

  • Da 5 Bloods
  • Mank
  • Minari
  • Soul - Kazandı
  • News of the World

En İyi Özgün Şarkı

  • Judas and the Black Messiah - Kazandı
  • The Trial of the Chicago 7
  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
  • The Life Ahead
  • One Night in Miami

En İyi Kısa Animasyon

  • Burrow
  • Genius Loci
  • If Anything Happens I Love You - Kazandı
  • Yes-People
  • Opera

En İyi Kısa Belgesel

  • Collette - Kazandı
  • Do Not Split
  • Hunger Ward
  • A Concerto Is a Conversation
  • A Love Song for Latasha

En İyi Kısa Film

  • Feeling Through
  • The Letter Room
  • The Present
  • Two Distant Strangers - Kazandı
  • White Eye
Yorumlar (0)
37°
açık
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 0 0
2. Alanyaspor 0 0
3. Altay 0 0
4. Antalyaspor 0 0
5. Beşiktaş 0 0
6. Karagümrük 0 0
7. Fenerbahçe 0 0
8. Galatasaray 0 0
9. Gaziantep FK 0 0
10. Giresunspor 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Hatayspor 0 0
13. Başakşehir 0 0
14. Kasımpaşa 0 0
15. Kayserispor 0 0
16. Konyaspor 0 0
17. Rizespor 0 0
18. Sivasspor 0 0
19. Trabzonspor 0 0
20. Malatyaspor 0 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altınordu 0 0
3. Ankara Keçiörengücü 0 0
4. Ankaragücü 0 0
5. Erzurumspor 0 0
6. Balıkesirspor 0 0
7. Bandırmaspor 0 0
8. Boluspor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Denizlispor 0 0
11. Eyüpspor 0 0
12. Gençlerbirliği 0 0
13. Kocaelispor 0 0
14. Manisa FK 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Samsunspor 0 0
17. Tuzlaspor 0 0
18. Ümraniye 0 0
19. İstanbulspor 0 0
Takımlar O P
1. Arsenal 0 0
2. Aston Villa 0 0
3. Brentford 0 0
4. Brighton 0 0
5. Burnley 0 0
6. Chelsea 0 0
7. Crystal Palace 0 0
8. Everton 0 0
9. Leeds United 0 0
10. Leicester City 0 0
11. Liverpool 0 0
12. Man City 0 0
13. M. United 0 0
14. Newcastle 0 0
15. Norwich City 0 0
16. Southampton 0 0
17. Tottenham 0 0
18. Watford 0 0
19. West Ham 0 0
20. Wolverhampton 0 0
Takımlar O P
1. Deportivo Alaves 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cádiz 0 0
6. Celta de Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Granada 0 0
11. Levante 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Osasuna 0 0
14. Rayo Vallecano 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0

Gelişmelerden Haberdar Olun

@