BERKSAV '2022 Kültür ve Sanat Ödülleri' sahiplerini buldu.

Bergama Kültür ve Sanat Vakfı (BERKSAV) tarafından bu yıl 33'üncüsü düzenlenen "Kültür ve Sanat Ödülleri" sahiplerini buldu.

KÜLTÜR SANAT 16.09.2022, 18:47 27.10.2022, 10:32
BERKSAV '2022 Kültür ve Sanat Ödülleri' sahiplerini buldu.

Bergama Külltür Sanat Vakfı'nın (BERKSAV) 2022 yılı 'Kültür ve Sanat Ödülleri' sahiplerini buldu.

"Kültür ve Sanat Ödülleri", Bergama'nın tanıtımına katkı sağlamak, tarihi, sanatsal, kültürel mirasına sahip çıkmak ve bu mirası gelecek nesillere aktarmak için Bergama Kültür ve Sanat Vakfı (BERKSAV) tarafından veriliyor.

Bu yıl 33'üncüsü düzenlenen "Kültür ve Sanat Ödülleri" töreni, Bergama Ticaret Odası Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

Törene Bergama Kaymakamı Avni Oral, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Bergama’yı Sevenler Turizm Derneği Başkanı Muzaffer Özarun, BERKSAV üyeleri, Bergama’yı Sevenler Turizm Derneği Üyeleri, davetli misafirler ve BERKSAV'ın kurucu başkanı Gürbüz Bagana katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan ve Vakfın kuruluşunda katkısı olan herkese teşekkür eden BERKSAV Başkanı Yüksel Altuğ; "BERKSAV, Bergama Ticaret Odası ile Bergama’yı Sevenler Turizm Derneği tüzel kişiliği öncülüğünde 17 kurucu üyemizin maddi ve manevi katkısıyla, sayısız uygarlığa ev sahipliği yapmış Bergama’nın; günümüze dek ulaşan değerlerinin sürekliliğini sağlamak, kültür ve sanatın araştırılması, oluşturulması, öğretilmesi, korunması ve kitlelere yayılması amacıyla 1989 yılında kurulmuştur" dedi.

"UMUTLARIMIZ KARŞILIKSIZ DEĞİL"

Vakfın çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Altuğ; "Vakfımız, kültürel mirasımızın korunması, farkındalığın arttırılması, kentimizin tanıtılması ile ilgili projeler ve fikirler üretip geliştirmek amacıyla, alanında uzman akademisyenler ve gönüllülerden oluşan ekiplerle çalışmalar yürütmektedir. Uluslararası Bergama Kermesi, Uluslararası Bergama Tiyatro Festivali, Bergama Zeybek Festivali gibi Kültürel ve sanatsal etkinlikleri desteklemekte, bünyesinde bulunan oda tiyatrosu ile yıl boyunca Bergamalı sanatseverler ile buluşmaktadır. Kendi kültürümüzle yetişmiş ve bilimsel yönü güçlendirilmiş bu yörenin genç kuşaklarına, kültürümüze sahip çıkarak geliştirmesi umuduyla; tıp, eczacılık, sanat tarihi, arkeoloji, turizm, tiyatro, resim, müzik alanlarında burs vermektedir. Öyle sanıyorum ki, umutlarımız bu kadim topraklarda karşılıksız değil" sözlerine yer verdi.

KÜLTÜR ÖDÜLLERİ

2022 Yılı kültür ödüllerinden ilki "Geçmişten günümüze fotoğraflarla Bergama" fotoğraf arşivi çalışmalarıyla İsmail Hakkı Güzeller’e, kültür ödülünün ikincisi ise "Parşömen Fanzin" adlı edebiyat dergisi ve eserleri ile Onur Çalı'ya verildi. 

SANAT ÖDÜLLERİ

2022 Yılı sanat ödülünün ilkini 2018 - Haziran 2022 arasında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın Genel Müzik Direktörü, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Hakan Şensoy, ikinci sanat ödülünü ise Bergama Türküleri üzerine yaptığı çalışmalarıyla Nihat Özçoban aldı.

BERKSAV HİZMET ÖDÜLÜ

BERKSAV Hizmet ödülü ise; önceki dönem başkanı Gökhan Gönlügür’e verildi. Gönlügür'e ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Altuğ tarafından takdim edildi. 

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@