Bergama Karikatür Günleri sona erdi

Bergama Kale Mahallesi Yolgeçen Hanı ve Oktagon Ayölye'de çocukların katılımıyla düzenlenen etkinlik Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi ile Güzel İşler Derneği iş birliğinde gerçekleştirildi.

KÜLTÜR SANAT 24.10.2021, 15:47 24.10.2021, 16:45
Bergama Karikatür Günleri sona erdi

Bergama Karikatür Günleri, tarihi Kale Mahallesi’nde yapıldı. Etkinlik Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi ile Güzel İşler Derneği iş birliğinde gerçekleştirildi.

Bergama Kale Mahallesi Yolgeçen Hanı ve Oktagon Ayölye'de çocukların katılımıyla düzenlenen etkinlikte atölye ve canlı çizim çalışması da yapıldı. Organizasyon ile ilgili bilgi veren Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi birim sorumlusu Meriç Karçal, hem çevrimiçi hem de yüz yüze atölye çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Çocuklara karikatür ve çizgi romanın aşamalarını anlattıklarını kaydeden Karçal, yaklaşık 100 çocuğa eğitim vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Karçal ayrıca; “Resimden farklılıklarını, karikatür ve çizgi romanın bazı aşamalarını anlatıyoruz. Eskiz çalışması nedir, çinileme ve boyama aşamaları nelerdir? Bunları eğitici ve eğlendirici şekilde 20-30 dakikalık sunumlarımızda anlatıp, geriye kalan 1,5 saat boyunca çocuklarla uygulamalı çizimler yapıyoruz" dedi.

"Bergama Karikatür Günleri" atölyesi bugün sona erdi.

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@