CHP Bergama’da kütüphane açtı, sıra İzmir genelinde

Muzaffer İzgü’nün Kütüphaneciler İmparatoriçesi ilan ettiği Rasime Şeyhoğlu adına, CHP Bergama ilçe binasında içinde yaklaşık 1000 kitap bulunan kütüphane açıldı.

KİTAP 01.09.2020, 11:38 04.09.2020, 11:00
CHP Bergama’da kütüphane açtı, sıra İzmir genelinde

CHP Bergama İlçe Başkanı Mehmet Ecevit Canbaz ev sahipliğinde gerçekleştirilen kütüphane açılışına İzmir İl Başkanı Deniz Yücel de katıldı. Yücel, burada yaptığı açılış konuşmasında İzmir ve çevresinde bulunan ilçe binalarında halk kütüphaneleri kurarak model oluşturmayı düşündüklerini belirtti.

Ülke genelinde kütüphaneler kuran yazar Recai Şeyhoğlu tarafından oluşturulan ve 49’uncusu kurulan kütüphane açılışına Bergama’nın önceki dönem belediye başkanı Mehmet Gönenç, CHP İzmir İl yöneticileri, Bergama Belediyesi Meclis Üyeleri, kadın ve gençlik kolları, Bergama’da ki sivil toplum örgütleri ve partililer katıldı. Ayrıca açılışta Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Yekta Güngör Özden, İzmir eski Valilerinden ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterlerinden Kemal Nehrozoğlu ve gazeteci yazar Öcal Uluç telefonla bağlanarak bu girişimlerinden dolayı İl Başkanı Deniz Yücel ve Mehmet Ecevit Canbaz’ı kutladı.

OKUMANIN ÖNEMİNİ VE DEĞERİNİ BİLİYORUZ

Bergama ilçe Başkanı Mehmet Ecevit Canbaz yaptığı açılış konuşmasında; “Bugün burada okumaya, edebiyata, sanata dair bir araya geldik. Okumanın önemini ve değerini biliyoruz. Recai hocamın Bergama sevgisi burada öğretmenlik yaptığı yıllardan geliyor. Kendisine emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

KENDİNİ GELİŞTİREN BİR NESLİN YETİŞMESİ İŞLERİNE GELMİYOR

İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ise; “Okumak benim için, yemek, içmek, nefes almak kadar önemli bir ihtiyaç. Okuyan, araştıran, sorgulayan, itiraz eden, bir neslin, bir ülkede neler yapabileceğini, neleri değiştireceğini çok iyi biliyoruz. Bunların aslında devletin eliyle, devletin imkânlarıyla yapılması gerekiyor okumayan, sorgulamayan, itiraz etmeyen, kendini geliştirmeyen bir neslin yetişmesi şuanda ülkemizi yöneten siyasi anlayışın işine geliyor” dedi.

Yazar Recai Şeyhoğlu ise, Cemal Süreya’dan Nazım Hikmet’e Türk edebiyatının usta isimlerinin de yer aldığı ve içinde yaklaşık 1000 kitabın bulunduğu kütüphane için; “Her gidip, gelişimde elim kitapla dolu olacak” dedi.

MODEL OLUŞTURACAĞIZ

Yücel ayrıca; “Açıkçası bu kütüphanelerin 49’uncusunun, Bergama köylerinde ise 11’incisinin hayata geçmesi çok değerli. Bize bu güzel kütüphaneyi kazandıran ve bunu CHP İlçe Başkanlığı içerisinde olmasını öneren ve isteyen Recai Şeyhoğlu’na kendim ve partim adına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Yücel, bu kütüphanelerin yeni hizmete girecek olan İl binası başta olmak üzere, Dikili, Kınık, Aliağa gibi ilçe binalarında da açacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından kütüphanenin açılışı yapıldı. İl Başkanı Deniz Yücel ve İlçe Başkanı Mehmet Ecevit Canbaz emeklerinden dolayı Recai Şeyhoğlu’na annesiyle birlikte parşömene basılmış fotoğraflarını hediye etti. Recai Şeyhoğlu ise Yücel, Canbaz ve ilçe örgütüne son kitabı 'Dereden Tepeden'i imzaladı.

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (1)
Mehmet Hasbioğlu 3 yıl önce
halk kitaplığı kurulması çok önemli bir etkinlik. Kuranları tebrik ediyorum. Kurmak yetmez. Okumayı da teşvik etmeliyiz.
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@