Yunanlı komşularımız dayanışma için dostluk elini bırakmıyor!

Midilli’de; depremzedeler ile dayanışma için “Türkiye Yemekleri Gecesi” düzenlendi. Gelirleri depremzedelere bağışlandı.

GÜNDEM 04.03.2023, 11:59 06.03.2023, 21:33
Yunanlı komşularımız dayanışma için dostluk elini bırakmıyor!

Yunanistan’ın Midilli Adası’nda yaşayan vatandaşlar, 11 ilde yıkıma ve on binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan depremlerin ardından yardım kampanyalarına devam ediyor.

1998'den bugüne Midilli Adası’nda Yunanistan ve Türkiye halkları arasında barış ve dostluk için çalışmalarını sürdüren Ege'de Birlikte Var Olma ve İletişim Derneği (SNİPARKSİ) 6 Şubat 2022 tarihinde meydana gelen depremin ardından topladığı yardım malzemelerini Ayvalık Belediyesi aracılığı ile depremzedelere ulaştırdı.

Düzenlenen yardım kampanyaları bunlarla da sınırlı kalmadı. Dernek üyeleri bu seferde tüm geliri Türkiye’deki depremzedelere bağışlamak üzere dayanışma gecesi düzenledi.  Midilli’de yaşayan Türkler ile işbirliği içinde organize edilen Türkiye Yemekleri Gecesi’nde Türkler ve Yunanlar, Türkiye mutfağından yemekler pişirdi.

YARDIMLAR, YARALAR SARILINCAYA KADAR DEVAM EDECEK

Midilli'de yaşayan Nesrin Ermiş Pavlis; "Türkiye'de yaşanan depremler hepimizi olduğu gibi, burada yaşayan dostlarımızı da çok üzdü. Burada yaşayan vatandaşlar, kötü günde Türkiye'yi yalnız bırakmadı ve sürekli kampanyalarla yardım topladı. Bu yardımlar her hafta Ayvalık Belediyesi üzerinden depremzedelere ulaştırıldı. Son olarak ta Türkiye yemekleri gecesi düzenlendi. Burada ülkemizin yemek kültüründe yer alan ürünler yapıldı. Barış derneği tarafından organize edilen gecede toplanan para ise depremzede vatandaşlarımıza gönderilecek. Midilli'deki yardımlar her hafta yaralar sarılıncaya kadar devam edecek" dedi.

Fotoğraf: Nesrin Ermiş Pavlis - Villy Tendoma Zervou

DOSTLARIMIZLA DAYANIŞMAK BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Ege'de Birlikte Var Olma ve İletişim Derneği (SNİPARKSİ) Başkanı Villy Tendoma Zervou ise; “2022 yılında başlattığımız Dünya Mutfakları etkinlikleri kapsamında Türk Yemekleri Gecesi’nin hazırlıklarını planlarken Türkiye’de yaşanan depremlerden sonra bu etkinliği dayanışma etkinliği olarak organize etmeye karar verdik. SİNİPARKSİ olarak Türkiye halkı ile uzun yıllardan beri dostlukla bağlıyız, Türkiye’de yaşanan bu felaketin ardından elimizden geleni yapmak ve dostlarımızla dayanışmak bizim için çok önemli” sözlerine yer verdi.

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@