Foça'da iki kardeşe şiddet uygulayan üvey baba tutuklandı

Foça’da iki kardeşe keser sapı ve sopayla şiddet uygulayan üvey baba tutuklandı.

GÜNDEM 27.08.2020, 19:06 28.08.2020, 18:05
Foça'da iki kardeşe şiddet uygulayan üvey baba tutuklandı

Foça İlçesi’ne bağlı kırsal Yenibağarası Mahallesi’nde Jandarma komşuların şikayeti üzerine bir eve baskın yaptı. Evde bulunan 14 yaşındaki İ.B.G.ile 7 yaşındaki S.B.G.in vücutlarında derin yaralar olduğu tespit edildi.

Birlikte (resmi nikâhsız) yaşadığı Canan G.’nin önceki evliliğinden olan kız çocuklarını sopa ve keser sapı ile dövdüğü iddia edilen Muhittin Öztürk(47) yakalandı. Anne Canan G.(33) ile birlikte gözaltına alınan Muhittin Öztürk çıkarıldığı Foça Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber: Seyfi Gül (Foça)

FERYATLARI DUYAN KOMŞULAR ŞİKAYET ETTİ

Canan G.(33) ve Kenan G.(48) 13 yıl evli kaldılar. Bir kamu kurumunda temizlik işçisi olarak çalışan Canan G. ile asgari ücretle özel işletmelerde işçi olarak çalışan Kenan G.’nin bu evlilikten iki kız çocuğu oldu. Çiftler geçtiğimiz yıl anlaşamayarak ayrı evlerde yaşamaya başladılar. Ocak 2020 Ay’ında da resmen boşandılar. Yenibağarası Mahallesi’nde çocuklarıyla oturduğu eve Canan G.’nin dini nikahlı eşim diye tanıttığı Muhittin Öztürk’te taşındı. Bir süre sonra evden feryatlar yükselmeye başladı.

Çocukların dayak yerken seslerini duyan komşular 22 Ağustos 2020 günü İlçe Jandarma Komutanlığı’na şikayette bulundular. Eve baskın yapan Jandarma yaralar içindeki çocukları muayene ve darp raporu için Foça devlet hastanesi'ne götürürken, Canan G. ve Muhittin Öztürk’ü gözaltına aldı. Ağır darp izleri doktor tarafından raporla tespit edilen çocuklar öz babaları Kenan G.’ye teslim edildi.

Çıkarıldıkları Foça Sulh Ceza Hakimliği’nce anne Canan G. serbest bırakılırken, Muhittin Öztürk “Kendini Savunamayacak Durumda Bulunan Kişiye Karşı Eziyet” suçundan tutuklanarak Aliağa Şakran Cezaevine gönderildi.

ANNEYİ SUÇLADI

Muhittin Öztürk ifadesinde çocukların kendisini üvey baba olarak kabullenemediğini ve evde istemediklerini söyledi. Onlara şiddet uygulamadığını, eğitimleriyle ilgilendiğini, İstanbul’a ve başka yerlere tarihi, kültürel gezilere götürdüğünü anlattı. Çeşitli zamanlarda cüzdanından paraların eksildiğini, bu yüzden tenkitlerde bulunduğunu, tartışmaların bu yüzden çıktığını,şiddeti çocuklara annelerinin uyguladığını, kendisinin ise engellediğini iddia etti.

YALAN SÖYLEDİĞİ İÇİN BEN DÖVDÜM

Anne Canan G. ise ifadesinde “dini nikahlı olarak yaşıyorum” dediği Muhittin Öztürk’ü savundu. Öztürk’ün çocuklara şiddet uygulamadığını ve darp etmediğini söyleyen Canan G. büyük kızının sürekli yalan söylediğini, bu yüzden onu kendisinin dövdüğünü, omuzlarına ve dizlerine vurduğunu, oluşan yaralarında kaşıdığı için derinleştiğini iddia etti.

ÜNİVERSİTEDE ÖĞRETİM GÖREVLİSİYMİŞ

Vücudunun muhtelif yerlerinde morluklar, her iki omuzunda büyük ve açık darp yaraları olan 14 yaşındaki İ.B.G., Muhittin Öztürk’ün Marmara Üniversitesinde öğretim görevlisi olduğunu bildiğini, 11 aydır aynı evde birlikte kaldıklarını, annesinin kendilerine iyi davranmadığını ama sözlü cezalar verdiğini, üvey babasının ise annesi evde yokken sürekli şiddet uyguladığını söyledi. Azarlandığını, odaya kilitlendiğini, tuvalette hapsedildiğini, aç bırakıldığını belirten İ.B. G. 22 Ağustosta yaşadıklarını ise şöyle anlattı.

“Annem evde yoktu. Üvey babam bana namaz kıldınmı diye sordu. Bende korkumdan kıldım dedim. İnanmadı. Keser sapı ile omuzlarıma ve yüzüme vurdu. Yaralar bu şekilde oluştu. Bunların dışında annem evde yokken beni çeşitli sebeplerle cezalandırmak için yere yatırarak karnıma vuruyor, ayakları ile beni altına alıyor, evde sürekli şiddet uyguluyor. Annemde üvey babam ile birlikte olarak, gördüğüm şiddete göz yummaktadır.”

BUNU ÇOCUKLARIMA YAPAN İNSAN OLAMAZ

Canan G. ile 13 yıl evli kaldıktan sonra maddi konuların ağırlıkta olduğu nedenler den dolayı geçen yıl ayrı yaşamaya başladıklarını ve Ocak 2020 Ay’ında boşandıklarını belirten Kenan G. çocukların durumunu, davet edildiği Jandarma Karakolu’nda gördüğünü söyledi. Kenan G. “ Daha öncede beni aldattığını tespit ettim. Affettim. Çocuklar için ayrılmak istemedim. Benden habersiz mahkemeye müracaat etmiş. Ayrıldık. Son zamanlarda çocuklarım için arıyorum telefonu açmıyordu. Mesajlarıma bakmıyordu. Allah’tan komşuları duymuş bağırtıları. Şikayet etmişler. Geçtiğimiz Cumartesi gece 02.00 dolayında Jandarma aradı. Gidince olanları gördüm. Çocuklarım perişan. Öz anne çocuklarına böyle yaptırır mı? Benim çocuklarıma bunları yapan insan, insan değil. İnsan olan bunu yapmaz. En ağır cezanın verilmesini istiyorum. Çocuklarım çok başarılı öğrenciler. Ben asgari ücretle geçinmeye çalışıyorum. Onlara yardım edecek insanlar varsa onlara dua ederim.” dedi.

Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@