Ege'nin barış elçileri Tunç Soyer'i ziyaret etti

Ege Barış ve İletişim Derneği, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i ziyaret etti. Dernek Başkanı Bülent Tanık; "Başkan Tunç Soyer'in İzmir'in Ege ve Akdeniz'de barış ve demokrasinin öncü-kenti olması hedefini çok değerli buluyoruz. Buna dönük kararlı ve duyarlı tutumunu ve belediyecilik programını destekliyoruz" dedi.

GÜNDEM 13.07.2021, 16:05 14.07.2021, 17:24
Ege'nin barış elçileri Tunç Soyer'i ziyaret etti

Ege Barış ve İletişim Derneği yöneticileri, Dernek ve Belediye çalışmaları hakkında görüş ve bilgi paylaşımı için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i ziyaret etti.

Görüşmede ilk olarak, Ege Barış Derneği yöneticileri; ekonomik krizin yanısıra deprem, pandemi, yangın, sel gibi felaket üstüne felaket yaşanan İzmir'in, bu zor durumları aşması için gerekenleri bir yerel yönetim olarak yapılabileceklerin çok üstünde bir dirayetle ve insan onuruna yakışır bir performansla yerine getiren İzmir Büyükşehir Belediyesini ve yönetimini kutladı.

Dernek Başkanı Bülent Tanık; "Başkan Tunç Soyer'in İzmir'in Ege ve Akdeniz'de barış ve demokrasinin öncü-kenti olması hedefini çok değerli buluyoruz. Buna dönük kararlı ve duyarlı tutumunu ve belediyecilik programını destekliyoruz" dedi.

BARIŞ İNSANLIĞI VE YAŞAMI KORUR

Tanık ayrıca; " Yurtta barış cihanda barış bizim temel ilkemizdir. Adil ve demokratik bir barışın kurulabileceğine ve korunabileceğine inancımızı, dünyada yaşanan tüm olumsuzluklara karşın koruyoruz. Dernek olarak çözülemez sanılan toplumsal çelişkilerin temel nedenlerinin anlaşılmasına ve sorunların çözümüne dönük olarak kültürel birikim yaratılmasına ve siyasetin aydınlatılmasına yönelik çabalarımızı, bu dönemde daha bir kararlılıkla sürdüreceğiz”

“Biliyoruz ki günümüz savaşlarında çarpıştırılan halkların hiçbiri kazanmaz, kazanamaz. Savaş hayata kıyar; varları yok, doğayı talan eder. Haklar askıya alınır, özgürlükler baskılanır, demokrasi silaha yenilir. Oysa barış her anlamıyla insanlığı ve yaşam ortamını korur. Barış onarıcıdır, dayanışmacı hatta maddi anlamının ötesinde zenginleştiricidir. Savaş ekonomik çıkarlar(!) için yapılır ama barış herkes için kendiliğinden ‘Ekonomiktir’.  Toplumsal yaşamı rahatlatır, kolaylaştırır. İzmir'in, Akdeniz'in (Ege'nin) en demokratik, en özgür, en yaşanılası kent olması mücadelenizi desteklemeye devam edeceğiz" sözlerine yer verdi.

SOYER; “ÇABALARINIZ ÇOK DEĞERLİ”

Başkan Soyer de 2003’de kurulan Ege Barış Derneğinin çalışmalarını yakından takip ettiğini; Derneğin kuruluşunda öncülük yapan belediye başkanı Osman Özgüven’in ve onun çizgisini devam ettiren dernek aktivistlerinin çabalarını çok değerli bulduğunu ifade etti.

Soyer; “Derneğin, sivil toplum örgütlerinin ve Ege’nin barıştan yana yerel yönetimlerinin barış için yapacakları çalışmaları desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@