Dikili'deki çocuk heykellerinin başını kırıp denize attı!

Güvenlik kamerası görüntülerine göre, heykeldeki 4 çocuğun başlarını tekmeyle kırıp, denize attığı belirlenen ve kimliği tespit edilen kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı. 

GÜNDEM 29.03.2022, 14:09 30.03.2022, 13:28

İzmir'in Dikili ilçesinde, 75'inci Yıl Parkı'ndaki çocuk heykellerinin başları kırıldı. Güvenlik kamerası görüntülerine göre, heykeldeki 4 çocuğun başlarını tekmeyle kırıp, denize attığı belirlenen ve kimliği tespit edilen kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı. 

Adnan Menderes Caddesi'ndeki 75'inci Yıl Parkı'nda, 27 Mart gecesi yürüyüş yapanlar, çocuk heykellerine hasar verildiğini fark edip, durumu Dikili Belediyesi'ne bildirdi. Parktaki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen belediye ekipleri, bir kişinin, yan yana dizili olan ve polyesterden yapılmış, birbirinin omuzlarına dokunarak hizaya girmiş 4 çocuk temalı heykellerin baş kısımlarını tekme atarak kırdığını belirledi.

KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Görüntülerden, heykellerin başlarını kıran şüphelinin biraz uzaklaştıktan sonra dönüp, aldığı Heykel başlarını denize attığı da tespit edildi. Olay anında parktaki sokak köpeklerinin şüpheliye doğru koşmaları da görüntülerde yer aldı. Belediye ekiplerinin şikayetiyle harekete geçen polis, kamera kayıtlarından yola çıkılıp, kimliği tespit edilen şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

75'inci Yıl Parkı'na geçen yıl 'Yaşayan Heykeller' adıyla yerleştirilen çocuk heykellerine daha önce de 2 kez saldırıda bulunduğu belirtildi.

'KIRILAN HEYKELİN İÇİNE BİR DE ÇÖP ATILMIŞ'

Heykellerin kültür konusu olduğuna dikkat çeken Turgut Kabas, "O kültürü almamış insanlar, bu tür şeyleri yapıyor. Kimi eğlence kimi siyasi ya da dini anlayışı nedeniyle böyle bir şey yapmış olabilir. Bu heykeller, kamuya emanet edilmiş, bizim de zarar görmesini engellememiz gereken metalar. Bu heykellere zarar verenler toplum düşmanı kişiler" dedi.

Murat Solmaz da "Bu heykelin başına gelen ilk değil. Gecenin bir vakti hırsını mı, hevesini mi almış bunu yapan; bilemiyorum. Bu da yetmezmiş gibi kırılan heykelin içine bir de çöp atılmış. Heykellerin, sanat eserlerinin korunması açısından da bir hukuka ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (1)
Gülten üze 13 ay önce
Çocuğa tecavüz eden ülke insanı elbet başını da koparır
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@