Dikili'de, emekli bürokrat ve generallerin oturduğu sitede 'böcek' çıktı!

Dikili'de, aralarında eski Emniyet Genel Müdürü, emekli general ve valilerin yaşadığı sitede gizli kamera ve dinleme cihazı bulunduğu belirtildi. Savcılığın, konuya ilişkin soruşturma başlattığı öğrenildi.

GÜNDEM 09.01.2023, 17:41
Dikili'de, emekli bürokrat ve generallerin oturduğu sitede 'böcek' çıktı!

İzmir Dikili’de çok sayıda emekli general, bürokrat ve valilerin oturduğu 228 konutluk sitenin ofisinde gizli kamera ve dinleme cihazı tespit edildi. Olayla ilgili savcılık soruşturma başlattı.

Olay, Dikili'de bulunan Sarıgül sitesinde meydana geldi. Aralarında eski Emniyet Genel Müdürü, çok sayıda emekli general, bürokrat ve valilerin de olduğu 228 konutluk sitenin yönetim ofisinde gizli kamera ve dinleme cihazı tespit edildi.

Haber: Deniz Ayhan (SÖZCÜ)

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Sözcü’nün haberine göre; cihazın, sitenin eski yöneticileri tarafından kütüphanedeki bir dosya içine yerleştirilip, yeni yönetim kurulu toplantıları ile tüm görüşmelerin kaydedildiği belirlendi. Savcılık soruşturma başlattı.

Üç kişilik site yönetim kurulu ve iki denetçi tarafından üyelere gönderilen yazıda, 16 Aralık 2022 günü yönetim ofisindeki kütüphanede klasör içerisine gizlenmiş, görüntü ve ses kaydı yapan gizli bir kamera bulunduğu belirtilerek şöyle denildi:

“ÜYELERİMİZE KURULMUŞ BİR TUZAKTIR”

“Akabinde jandarmaya ihbarda bulunulmuş, yasal olmayan gizli kamera, tutanak altına alınmıştır. Kayıt cihazı, kamera, ses alıcı cihazı Savcılığa teslim edilmiştir. Bu yasa dışı eylem, tüm üyelerimize kurulmuş bir tuzaktır. Kimler tarafından yapıldığının ortaya çıkarılması elzemdir. Kabul edilemez bu durumun takip edilmesi, üye menfaati açısından zorunludur. Kimler hakkında ne tür bir bilgi toplandığı bilinmemektedir. Yönetim ve Denetim kurulumuz konunun takipçisidir.”

“ESKİ YÖNETİM KOYDU”

Dikili’deki Sarıgül sitesinde yaşayan emekli bürokrat Feyyaz Öney sitedeki yönetim ofisinde bulunan gizli kamera ve ses kayıt cihazının eski yönetim tarafından konulduğunu belirterek, “Aylarca yeni yönetimin faaliyetlerini ve kendilerine yönelik bir konu olup olmadığını izlemişler. Başkaca bir amaç var mıdır o da savcılık soruşturması ile ortaya çıkacaktır” dedi.

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@