Dikili'de çocuklar atölye kampında buluştu!

Dikili'de çocuklar yaz kampında hem eğlendi, hem öğrendi.... İlk kez konaklamalı kamp deneyimi yaşayan çocuklar üç gün boyunca teknolojiden de uzak kaldı.

GÜNDEM 31.08.2022, 11:41 08.09.2022, 13:18
Dikili'de çocuklar atölye kampında buluştu!

Dikili Vakfı tarafından bu yıl birincisi düzenlenen 'Çocuk Yaz Kampı' yoğun ilgiyle karşılandı.

Üç Çınarlar Kamp Alanı'nda düzenlenen programa 8 - 14 yaş arasında çocuklar katıldı. 

Kampta spor, sanat, resim, tiyatro, edebiyat ve dramanın yanı sıra felsefe söyleşileri ile alternatif gıda hazırlama atölyeleri de hazırlandı.

İlk kez konaklamalı kamp deneyimi yaşayan çocuklar üç gün boyunca teknolojiden de uzak kaldı. Seramik atölyesinde el becerileri geliştirildi, felsefe atölyesinde "Adalet" kavramını tartışıldı, masal atölyesinde hayal dünyasına yolculuk yapıldı, ritim yetenekleri keşfedildi.

Konuyla ilgili direktör Onur Çayanlar “Birçok farklı atölye çalışmasıyla çocuklarımızın yaratıcı düşünce becerilerini teşvik ettiğimiz, sanatsal üretim süreçlerinin içerisinde olmalarının gerekliliğini fark ettikleri, öz yaşam becerilerini kazandıkları, sosyal ortam içerisinde telefon, tablet gibi elektronik eşyalara bağımlı kalmadan da akranlarıyla keyifli vakit geçirebileceklerini öğrendikleri bir kamp ortamı yarattık. Her atölye çalışmasında farklı çalışma grupları oluşturarak gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde çocuklarımız birbirleriyle kaynaşmanın yanı sıra grup çalışması pratiği de edindiler” diye konuştu.

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (3)
Kasım 10 ay önce
Tebrik ederim, güzel etkinlik...
Ayhan Kaya 10 ay önce
Tebrikler.
İlknur Kamalı 10 ay önce
Cok degerli ve anlamli bu calisma icin Dikili Vakfina uygulayici ve katilimcilara tesekkurler. Sag olun var olun
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@