Dikili, Çandarlı’da yol eylemi; "Ölüm değil çözüm istiyoruz"

Çandarlı Mahallesi sakinleri son günlerde yaşanan kazalarla ilgili Ferhat Uysal Caddesi ile Bergama Asfaltı kavşağını trafiğe kapatarak alkışlı protesto eylemi gerçekleştirdi.

GÜNDEM 16.07.2021, 15:42 27.07.2021, 13:51

Dikili’ye bağlı Çandarlı Mahallesi sakinleri son günlerde yaşanan kazalarla ilgili Ferhat Uysal Caddesi ile Bergama Asfaltı kavşağını trafiğe kapatarak alkışlı protesto eylemi gerçekleştirdi.

Yapılan açıklamalarda 2 gün önce yaşanan bir kazada ağır yaralanarak Bergama Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Mustafa Zeki Yılmaz (24) adlı gencin yoğun bakımda olduğu hatırlatıldı. Yetkililerin bir an önce önlem almaları istendi.

Eylem sırasında “Ölüyoruz, çözüm bulun” sloganlarının yanı sıra “Trafik terörüne son”, “Ölüm değil çözüm istiyoruz” ve “Sesimizi duyun” dövizleri açıldı.

BURAYA BİR ÇÖZÜM BULUN

Yapılan eylemde konuşan Gonca Yılmaz; “İki gün önce bu yolda 24 yaşında bir gencimiz gözlerimizin önünde trafik kazası geçirdi. Şuanda yoğun bakımda ve beyin kanaması geçiriyor. Bu ilk değil birçok gencimiz öldü. Ölümden dönenler oldu. Hayvanlarımız ölüyor. Ölüyoruz. Buraya bir çözüm bulun. Umurunda değil kimsenin. Araçlar inanılmaz hızla geçiyor. Camlarımız titriyor, deprem oluyor sanıyoruz. Ben karayolları müdürü değilim, belediye başkanı değilim, vali değilim, kaymakam değilim. Çözümü onlar bulacak. Ben bulacaksam oradan gitsinler” dedi.

KAYBETTİĞİMİZ İNSANLARIN ADLARINI PARKA KOYMAK İÇİN Mİ VATANDAŞIZ

Lütfü Eke isimli bir vatandaş ise; “Büyük bir duygu yoğunluğu içindeyim. Çok sevdiğim arkadaşımın oğlu yoğun bakımda yatıyor. Burada insanlık ve adalet için bir araya geldik. Buraya önlem almak, yaya geçidi, köprü yapmak çok mu zor. Burada insanların ölümünü durdurmak çok mu zor? Buraya insanlar öldükten sonra bu insanların isimlerini parklara vermek için mi vatandaşız” dedi.

GENÇLERİMİZ GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE VEFAT ETTİ

Nihal Çetin; “Çandarlı sakiniyim. Bundan iki yıl önce 17 yaşındaki genç bir oğlumuz, bahçe duvarında arkadaşıyla sohbet ederken hızla gelen bir araba çocukların ikisine birden çarptı. Aile birden dışarı fırladı, ancak ‘anne canım çok yanıyor’ diye diye çocuğumuz ailesinin önünde vefat etti. Ailenin tek çocuğuydu. Şuanda ikisi de perişan haldeler. Aynı yıl yine yan komşumuz 80 yaşındaki bir amca motosikletiyle giderken hızla gelen bir aracın altında kaldı. Bu yıl yine bir gencimiz yoğun bakımda. Denize gitmeye korkar olduk. Arkadan yol açıldı. En azından 4 ay, şu yaz sezonu bitinceye kadar bu yolu Dikili ayrımına kadar trafiğe kapatsınlar. Kazalar önlensin, sonra kış sezonunda tekrar açılsın” dedi.

Eylem sırasında bazı araç sahipleri ile vatandaşlar arasında tartışmalar çıktı. Jandarmanın ise eylemci vatandaşlar hakkında soruşturma başlattığı öğrenildi.

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@