Dikili - Bergama yolunda büyük yangın!

Dikili - Bergama yolu üzerinde makilikte yangın çıktı, havadan ve karadan müdahale başlatıldı. Alevlerin süt fabrikasına sıçradığı bildirildi.

GÜNDEM 14.07.2022, 11:47 15.07.2022, 11:08

Dikili - Bergama yolu üzerinde makilikte yangın çıktı, havadan ve karadan müdahale başlatıldı. Alevlerin süt fabrikasına sıçradığı ve büyük zarar verdiği bildirildi.

Yangın, saat 09.30 sıralarında Sağancı Mahallesi'ndeki makilikte çıktı. İhbarla bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 2 helikopter ve 5 arazöz ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı çok sayıda itfaiye aracı sevk edildi. 

Alınan bilgilere göre süt tesisinin tamamı tahrip oldu. Yem, slaj ve saman depoları ile 2 tır kül oldu. 

Yangının hayvan damlarına ulaşmasının ardından, hayvanlar meraya salınarak kurtarıldı.

500 dönüm alanın etkilendiği alanda yangına 2 uçak, 3 helikopter, 11 arazöz ve çok sayıda itfaiye ekibiyle müdahale sürüyor.

Öte yandan Dikili Bergama arası yolun trafiğe kapatıldığı bildirildi.

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (1)
Gülten üze 12 ay önce
Çok rüzgar vardı havadan atılansuyu rüzgar başja alana savuruyor zaten fazla aşağa inemiyor helikopter iji küçük arazözde Dikiliye ara ile gittiler yol tıkandı TRT e bile ilerlemedi oysaki dikili catısından yol kesilmeli idi tek yönü çift yapıp araçları geri cevirecek yetkili yoktu ve ni şekilde dönüş öyle oldu bergamaya demirçi dere üstünden gelebildik çok yazık çok
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@