Ayvalık'ta yasal olmayan kumsal kullanımlarına müdahale!

Ayvalık'ta sahil bölgesinde kalıcı halde bulunan şezlong ve şemsiyeler vatandaşların kumsalı kullanımını engellediği için Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Jandarma işbirliğinde toplanıp, bölgeden kaldırıldı.

GÜNDEM 19.07.2022, 11:25 19.07.2022, 22:25
Ayvalık'ta yasal olmayan kumsal kullanımlarına müdahale!

Ayvalık Altınova Mahallesi’nde kullanımı ve sorumluluğu Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait sahil bölgesinde kalıcı halde bulunan şezlong ve şemsiyeler vatandaşların kumsalı kullanımını engellediği için bu sabah Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Jandarma işbirliğinde toplanıp, bölgeden kaldırıldı.

Yapılan açıklamada; "Yasal olmayan kumsal kullanımları hakkında Jandarma Komutanlığı ve Zabıta Müdürlüğü’nce çalışma yürütülmüş, bölgedeki sabit şezlong ve şemsiye sahiplerine bölgenin kamusal alan olduğu, halkın kullanımına açık olduğu bilgisi verilip, şezlong ve şemsiyeleri kaldırmaları yönünde uyarılarda bulunulmuş, ardından bahse konu sitelerin şezlong ve şemsiye sabitleyici vb. malzemelerine bu sabah kaldırma işlemi uygulanmıştır" denildi.

Yasal olmayan kumsal kullanımları konusunda Ayvalık genelinde çalışmaların devam edeceği bildirildi.

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (4)
Oya 11 ay önce
Altınova sahil kısmından yazıyorum,burada oturanların çoğunun yaş ortalaması 60 ve üzeri ,bazıları zor yürüyor,denizi sağlıklı olabilmek, egzersiz yapmak, spor yapmak için denizden faydalanıyorlar, bu insanlar her gün şemsiye,şezlong veya sandalye nasıl taşıdılar sabitlenenleride söktünüz,her gün şezlonglara,100tl verip nasıl otursunlar her yazlığı olan zenginim sanıyorsunuz, yazık çok üzgünüz
Leo 10 ay önce
Yazlık aldığınızda kumsalıda mı alıyorsunuz siz
Metin 11 ay önce
Bilentur da ve diğer sahillerde sadece yazlıkcıların koymuş olduğu şemsiyelere müdahale edildi otel ve beachlerinkine dokunulmadı halk para ile gölgeyi satın almalı zihniyeti var, olayı yasal olmayan kullanım olarak gösteriyorlar sözde sahiller halka açık pardon parasını verirsen açık kısaca
Hakan 10 ay önce
Yazlıkçılar şezlong vs. bağlayıp yerel halkı kalk burası bana ait diyerek kaldırıyor veya kalkana kadar başında durarak taciz ediyordu. Çok iyi olmuş. Yorum yapan diğer şahıslar konuyu nasıl da carpitmis. Teşekkürler Ayvalık Belediyesi Allah razı olsun.
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@