Aşı karşıtlarından İzmir'de miting!

İzmir'de aşı karşıtlarının 'Büyük Uyanış' adı altında düzenlediği mitinge katılanlar, maske ve mesafe kurallarına uymadan bir araya geldi. Kovid-19 aşılarına, maske kullanımına, PCR testlerine ve Paris İklim Anlaşması'na karşı yapılan mitingde Kovid-19 virüsünün gerçek olmadığı öne sürüldü. Doğu Türkistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olduğu öne sürülen Abdulvali Buğrahan Osman, mitingde bir konuşma yaptı.

GÜNDEM 18.10.2021, 10:25 28.10.2021, 01:55
Aşı karşıtlarından İzmir'de miting!

Aşı karşıtları İstanbul ve Ankara'dan sonra bu kez İzmir'de düzenlenen mitingde bir araya geldi. 'Büyük Uyanış' adı altında Bornova Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen miting öncesinde polis çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Aşı karşıtları polis kontrol noktasında bulundurulan maskeleri takmayarak maske ve mesafe kurallarına uymadan bir araya geldi. Ellerinde döviz ve pankartlarla alana giren aşı karşıtları, aşı olmayacaklarını vurguladı. 

Hem aşıya, hem maskeye, hem PCR testlerine hem de Paris İklim Anlaşması'na karşı yapılan mitingde konuşanlar, pandeminin sağlıkla ilgisi olmadığını öne sürdü. İklim krizi ve küresel ısınma gibi tartışmaların da gerçekliği yansıtmadığı iddia edilen konuşmalarda, virüsün bilinçli olarak çıkarıldığı ve gerçek olmadığı söylendi.

Mitingin konuşmacıları arasında Doğu Türkistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olduğu öne sürülen Abdulvali Buğrahan Osman da vardı. Kürsüye çıkan Osman bir de konuşma yaptı. Konuşması bittikten sonra kürsüden inen Osman'a İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından kimlik kontrolü yapıldı.

Yapılan kimlik kontrolünde Türkiye'de oturma izni olduğu belirlenen Osman serbest bırakıldı. Bazı vatandaşların Osman ile fotoğraf çekilmek için birbirleriyle yarıştığı da görüldü. 

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (1)
Atilla 1 yıl önce
Helal olsun katılımcılara. Küresel şeytanların insanlık üzerine oynadıkları bu corona tiyatrosununa dünyada ve ülkemizde protestolar çığ giibi büyüyor. Zaman bizlerin haklı olduğumuzu kanıtlayacak 5-10 yıl sonra. Asla aşı olmadım ve asla da olmayacağım.
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@