Bergama Veli-Der; "Yüz yüze eğitim başlasın"

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un 6 Eylül'de okulların açılacağına işaret ettiği açıklaması sonrası Veli Der ülke çapında, “Yüz yüze eğitim başlasın” kampanyası başlattı.

EĞİTİM 27.07.2021, 10:13 27.07.2021, 13:50
Bergama Veli-Der; "Yüz yüze eğitim başlasın"

Veli-Der, gerekli önlemlerin alındıktan sonra bir an önce okulların yüz yüze eğitime geçmesi gerektiğini belirterek “Yüz yüze eğitim başlasın” kampanyası başlattı. Veli-Der Bergama Şube Başkanı Fikret Ali Parlas; “Kayıp nesil istemiyoruz. Kaybedecek bir günümüz dahi yok” dedi.

Yayınlanan basın açıklamasında ise; "Kaybedecek bir günümüz dahi yok! 6 Eylül’de okulların açılmasına yalnızca 42 gün kaldı. Yüz yüze eğitimin başlamadığı, başlatılsa dahi alınmayan önlemler nedeniyle sürdürülemediği her gün çocuklarımızın hem akademik hem de sosyal, psikolojik gelişimleri açısından kayıpları daha da artıyor, eşitsizlikler daha da derinleşiyor. Çocuklarımızın umutlarını, hayallerini, ortak geleceğimizi kaybediyoruz. Her geçen gün artan vaka sayıları, aşılama hızının azalması kaygılarımızı artırıyor. Çocuklarımızın yaşadığı kayıplar, eşitsizlik arttı, okulların açılması için açıklanan tarihe 6 Eylül’ e sayılı günler kaldı. Yüz yüze eğitim için gerekli tedbirlerin bir an önce alınarak çocuklarımızın okullarına kavuşmasını istiyoruz"

"Eğitimden birinci derecede sorumlu olan ve kamu adına bütün planlamaları yapmaktan, tüm gereksinimleri karşılamaktan sorumlu olan MEB ve Milli Eğitim Bakanı ise yüz yüze eğitim için yalnızca niyet, temenni ifade etmektedir. MEB’in ve Milli Eğitim Bakanı’nın sorumluluğu niyet, temenni ifade etmek değil, okulların açılması ile ilgili gerekli tüm önlemlerin alındığı bilgisini kamuoyu ile paylaşmak ve yüz yüze eğitimin 6 Eylül’de başlatılması için gerekli kararlılığı göstermektir. MEB eğitim ile ilgili kararlarda, yüz yüze eğitimde toplumsal uzlaşıyı esas almak zorundadır. Okul okul yaşanılan sorunların, gereksinimlerin gerçek bilgisine sahip olan eğitimciler ve biz velileriz. Eğitimle ilgili atılacak adımlarda, yüz yüze eğitimde biz velilerin, bilim insanlarının, eğitim emekçilerinin söz ve karar süreci esas alınmalıdır"

“YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLASIN!”

"Türkiye OECD ülkeleri arasında salgının ilk yılında okulların en uzun süre kapalı kaldığı ikinci ülke oldu. Artık bir günü dahi kaybetmeye tahammülümüzün kalmadığı noktadayız. Kamusal eğitim ayrıcalık değil haktır ve aslolan çocuklarımızın üstün yararıdır. Bugünden itibaren Veli Der olarak “YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLASIN!” kampanyası başlatıyoruz"

"Yüz yüze eğitim için Öğrenci Veli Derneği (Veli Der) olarak gün gün sürecin takipçisiyiz. Hiçbir veli, hiçbir çocuğumuz kendini yalnız hissetmesin. Tüm velileri Veli Der genel merkezi ve şubelerimizle iletişime geçmeye çocuklarımızın eğitim hakkı için, yüz yüze eğitim için sesimize ses katmaya çağırıyoruz. Kayıp nesil istemiyoruz. Hayat okulda, derste, yüz yüze eğitimde… Eğitim gelecektir, haktır ve “uzaktan” olmaz. Geleceğimiz için, yüz yüze eğitim için gün sayıyoruz ve yüz yüze eğitimin başlaması ve sürdürülebilmesi için Veli Der olarak tüm demokratik haklarımızı kullanacağız" sözlerine yer verildi.

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@