Aliağa'da operasyon; Çin'den gelen 26 ton malzeme ele geçirildi!

Sedat Peker'in uluslararası kaçakçıların uyuşturucu taşıdığını iddia ettiği İzmir'de Çin'den gelen bir konteyner içinde 26 ton 160 kilogram asetil klorür hidrolik asit ele geçirildi. Söz konusu malzemeyle 13 ton eroinin yapılabileceği belirtildi.

ASAYİŞ 18.07.2021, 09:21 20.07.2021, 15:22
Aliağa'da operasyon; Çin'den gelen 26 ton malzeme ele geçirildi!

İzmir'in Aliağa ilçesindeki Limanda, Polisin düzenlediği operasyonda, Çin'den gelen bir konteynerde, uyuşturucu imalatında kullanılan 26 ton 160 kilogram kimyasal ele geçirildi.

Çin'den gelen bir gemideki konteynerde, uyuşturucu madde yapımında kullanılan bir kimyasalın deniz yoluyla İzmir'in Aliağa Limanı'na gönderileceği bilgisi üzerine Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde operasyon düzenlendi.

Haber: Bertuğ Alacaoğulları

Operasyonda evraklarında boya, reçine, parfüm ve ilaçlarda kullanılan 'benzil klorür' maddesi taşındığı görünen konteynerleri incelemeye aldı. İncelemede, 120 varil içerisinde, uyuşturucu madde yapımında kullanılan 26 Ton 160 Kilogram 'hidroklorik asit' ile 'asetil klorür' bulunduğu tespit edildi.

Operasyonda ilk etapta 1 kişi gözaltına alınırken, Ele geçirilen Kimyasal maddenin, Türkiye'de tek seferde ele geçirilen en çok Kimyasal malzeme olduğu belirlendi. Ele geçirilen kimyasalla 13 Ton eroin üretiminin gerçekleşeceği bildirildi.

PEKERİN İDDİALARI ARASINDA YER ALMIŞTI

İzmir'de yaklananan uyuşturucu malzemesi, suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarını akıllara getirdi. Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu hedef aldığı iddialarında "İzmir limanına gelecek olan 5 ton kokainle ilgili kamuoyunu aydınlatmıyor ya, ben sizi bilgilendireyim" diyerek mesajlar paylaşmıştı.

Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@