Mehmet Gönenç; "Türkiye için yenilenme dönemi olacak"

Menemen, Aliağa ve Foça ilçe başkanlıklarını ziyaret eden Bergama'nın önceki dönem Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; "6’lı masadaki büyük uzlaşma ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığıyla birlikte yeni bir dönem başlayacak. Dolayısıyla bu dönemde bu işin içinde olmak, katkı sunmak, görev istemek, heyecan verici bir şey. Vekillik için böyle bir heyecan içerisindeyim” dedi.

SİYASET 27.03.2023, 09:52 01.04.2023, 11:30
Mehmet Gönenç; "Türkiye için yenilenme dönemi olacak"

14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimlerde partisi CHP’de milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Mehmet Gönenç, Menemen, Aliağa ve Foça’da ilçe örgütlerini ziyaret etti.

Bergama’da 2009-2019 yılları arasında belediye başkanlığı yapan, Mehmet Gönenç’i Menemen’de İlçe Başkanı Ömer Güney, Aliağa’da İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, Foça’da İlçe Başkanı Ayla Yılmaz ve partililer karşıladı.

“TÜRKİYE İÇİN YENİLENME DÖNEMİ”

İlçe ziyaretlerinde 'niçin' aday olmak istediğini anlatan Mehmet Gönenç; “Önümüzdeki dönem, Türkiye için yenilenme dönemi olacak. 6’lı masadaki büyük uzlaşma ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığıyla birlikte yeni bir dönem olacak. AK Parti'nin 20 yıldır zayıflattığı, yıprattığı ne varsa, onları tamir etmeye ve yeniden daha demokratik parlamenter sisteme dönüşe hazırız. Dolayısıyla bu dönemde bu işin içinde olmak, katkı sunmak, görev istemek, heyecan verici bir şey. Vekillik için böyle bir heyecan içerisindeyim”

“GENÇLERİMİZİN UMUTLARINI ÇALINDI”

“Ben birisi üniversitede, birisi üniversiteye hazırlanan iki kız çocuğu babasıyım. Bu ülkede yüzbinlerce genç, üniversite bitirmiş doktor, mühendis, mimar artık kendi ülkesinde bir gelecek hayali kuramıyor. Bu gençler ‘Nasıl olur da ben yurt dışına giderim? Orada kendime nasıl bir yaşam kurarım, nasıl bir iş edinirim’ telaşı ve endişesi içerisinde. Bu gençlerin hepsi yurdunu seven çocuklar. Ama ne yazık ki, şimdiki yönetim, her şeyi çaldığı gibi bu ülkenin gençlerinin geleceğine ilişkin umutlarını da çaldı. Biz bu ülkenin gençlerine yeniden kendi ülkelerinde bir gelecek kurma umutlarını vereceğiz. Bunun için yola çıkacağız” dedi.

"BAKIRÇAY YEREL TEMSİLCİ İSTİYOR"

Bakırçay’ın artık mecliste yerel bir kişiyle temsil edilmesi gerektiğini söyleyen Gönenç; “Bakırçay uzun bir süredir TBMM’de yerel bir aday ile temsil edilmiyor. Geçmiş dönemde görev yapan değerli siyasiler elbette oldu ama epeyce uzun bir süreden beri yerelden  biri yok. Mecliste temsil isteğini geçtiğimiz günlerde odalar, sivil toplum kuruluşları, muhtarlarımız yani herkes dile getirdi. Dolayısıyla böyle bir gereklilik var. Bakırçay’da insanların tanıdığı, iletişim kurabileceği deneyimli birine ihtiyaç var. Başı sıkıştığında, dara düştüğünde bir telefon kadar yakın birisinin bölgeyi temsil etmesi konusunda ortak bir irade var

“Böyle bir dönemde görev almak, sorumluluk üstlenmek, motivasyonumu artırıyor. Siyasette deneyimli sayılabilecek bir noktadayım. 10 yıllık belediye başkanlığımın ardından, kendi rızamla verdiğim ara sonrasında bu dönem milletvekili adayı olmaya karar verdim. Belediye başkanlığım öncesinde de 2004 – 2009 yılları arasında 5 yıl belediye meclis üyeliği yaptım. Bu sürede bölgeyle kurduğum ilişkiler ve belediyeciliğin verdiği deneyimlerin, vekillikte, parlamentoda katkısı olacağını düşünüyorum” dedi.

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@