Bergama Millet Bahçesi davasında yeni gelişme!

Bergama Belediyesi İYİ Parti Parti Meclis Üyesi Av. Olgu Altuğ Kemaller; "Bergama Belediyesi, plana uygun olmayan yapıların inşaatlarını ivedilikle durdurmak zorundadır"

GÜNDEM 13.04.2023, 15:35 20.04.2023, 09:08
Bergama Millet Bahçesi davasında yeni gelişme!

Bergama Belediyesi İYİ Parti Parti Meclis Üyesi Av. Olgu Altuğ Kemaller tarafından, Millet Bahçesi Projesi kapsamında yapılan plan değişiklikleri için esnaf adına açılan dava da mahkeme planların iptaline karar verdi.

İzmir 6.İdare Mahkemesi tarafından verilen karar ile ilgili konuşan Av.Olgu Altuğ Kemaller; "Bu kararla mahkeme; ‘Fuat Olugan Parkının, kamu kullanımından çıkarılıp ticari alan yapılması kamu yararına aykırıdır. Stat alanı ve kapalı spor salonu kaldırılıp yerine eşdeğer alan yaratılmaması mevzuata aykırıdır. Koruma statüsünde olan alanlar ile olmayan alanların birlikte değerlendirilmeye alınması imar mevzuatına aykırıdır. Yapılan işler imar kanuna aykırıdır ve kamu yararı yoktur' dedi. Bende buradan uyarıyorum, bu aşamada Bergama Belediyesi, plana uygun olmayan yapıların inşaatlarını ivedilikle durdurmak zorundadır. Aksi takdirde Mahkeme Kararına uymayan tüm ilgililer hakkında hukuki yollara müracaat edilecektir” açıklamasında bulundu.

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@