Bakırçay'ın, vekil talebi CHP'ye iletildi

Bakırçay'da Oda Başkanları tarafından imza altına alınan "Milletvekili Talep Bildirisi", CHP Genel Merkezi'ne iletildi...

GÜNDEM 28.03.2023, 10:12 29.03.2023, 09:36
Bakırçay'ın, vekil talebi CHP'ye iletildi

Bakırçay’daki tüm odalar, vekil talebinde birlik oldu. Oda başkanları tarafından imza altına alınan "Milletvekili Talep Bildirisi" CHP Genel Merkezi'ne iletildi.

Bergama Ticaret Odası Başkanı Lütfi Kolat ve Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Süsoy, geçtiğimiz günlerde Bergama, Aliağa, Menemen Ticaret Odaları ve Esnaf Odaları tarafından imzalanarak kamuoyu ile paylaşılan Milletvekili Talebi Bildirisi'ni Ankara'daki Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nde CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'e teslim etti.

Ziyarette söz alan BERTO Başkanı Kolat; "Hızla gelişen bölgemizin Milletvekili düzeyinde temsil edilmesi bizler için çok önemli. Bu yüzden siyasi partilerden, bölgemizi tanıyan, sorunlarımızı bilen kişilerin seçilebilir sıradan aday gösterilmesini talep ediyoruz. Tüm oda başkanlarıyla birlikte imzaladığımız bildirimizi de Ankara'da sizlere elden teslim etmek istedik. Bizleri ağırladığınız için teşekkür ederiz" dedi.

“SEÇİLEBİLECEK SIRADAN ADAY TALEP EDİYORUZ”

Kolat, geçtiğimiz günlerde tüm oda başkanları ile yapılan toplantıda; “500 bini aşan nüfusa sahip Bakırçay ve Gediz’de yaklaşık 20 yıldır bölgede ikamet eden her hangi bir kişi vekil olarak seçilmemiştir. Bölgemizde ikamet eden, yaşadığımız sorunlara hakim, sorunlarımıza çözüm üretebilecek, bölgemizi her tür platformda savunabilecek ve sorgusuz sualsiz kapısını çalabileceğimiz milletvekili aday adaylarının, seçime giren tüm siyasi partilerden, seçilebilecek sıralarda yer verilmesini talep etmekteyiz” sözlerine yer vermişti.

Kaynak: AJANS BAKIRÇAY
Yorumlar (0)
banner17
Günün Karikatürü Tümü
Günün Anketi Tümü
Bergama İl Olmalı mı?
Bergama İl Olmalı mı?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@